Testování ukončeno, hurá na Kopnou!

Testování ukončeno, hurá na Kopnou!
Po úspěšném předzávodním testu nás čeká první opravdu "ostrý" test našeho nového vozu - Rallysprint Kopná.


Po opravdu překotné "hurá akci", kdy jsme sháněli nový motor pro naši černou střelu (ano, cesta do Anglie a zpět ve dvou dnech se jinak nazvat nedá), se snad vše podařilo!
 

Vůz má za sebou první padesátku ostrých kilometrů, kdy jsme testovali brzdy a nastavení všech komponent - (včetně sedaček, které se od prosince nějak scvrknuly nebo co :-)

servis-(1).jpg


Celý test byl pojat jako skutečný závod - kompletně jsme rozbalili servis, vzali na sebe kompletní výstroj (to abychom zjistili, co všechno se přes zimu ztratilo) a dali se do testování.
 

Prvotní test byl opravdu velmi opatrný - snad nikdo by nechtěl auto při testech zahodit. Postupně jsme se do gum opírali stále více a s přibývající jistou jsme zrychlovali. Pocity jsou veskrze pozitivní. Ještě několik úprav a bude to dokonalé!
 

Odladili jsme několik dětských nemocí vozu - tak například se odporoučel , hned na začátku testu, termostat. Z nějakého neznámého důvodu se rozhodl, že nebude pracovat a auto se začalo přehřívat. Ještě, že máme testy před soutěží. Tohle by znamenalo stop hned za startovní rampou.
 

Drobným problémem se ukázal být volant, resp. uchycení držáku volantové tyče, které Honza bryskně upravil svářečkou - pozůstatek odstraněného polohování. Drobné chybky v instalaci (například nesvítící levé zadní světlo, stahovačka u spolujezdce, která stahuje jen ve směru dolů - a to oběma tlačítky, anebo ne ještě úplně vychytané dovírání dveří jsou už jen drobnosti, které se snadno vyřeší.
 

Celkově nelze než jen pochválit kluky z TYM Motorsport za práci na voze. Zdá se, že jsme se rozhodli správně a po roce přešli na sportovnější nářadí. Uvidíme, jak se nám a našemu vozu bude dařit na trase naší první soutěže - Rallysprintu Kopná. Doufám, že nám budete fandit!

Komentáře