Rally Vyškov už tento víkend!!

Rally Vyškov už tento víkend!!
Již tento víkend startuj Rallye Vyškov. Titio Racing ji nemá ve svém soutěžním kalendáři a proto budeme na této soutěži v rolích diváků. Nic to nemění na faktu, že startovní listina tohoto podniku je nabitá jmény všech adeptů na vedoucí příčky. Nebude chybět Kašparova Octavia, zúčastní se i smolař letošní sezóny Jirsa. I když vůz, se kterým odstartuje, i den před zahájením soutěže halí rouška tajemství...

Dodatečná soutěž

25.2. 2012 bylo sportovním svazem rally rozhodnuto o dodatečném zařazení Admiral rally Vyškov do kalendářů Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a Poháru České republiky v rally 2012. Vyškovská rally se uskuteční 8. září a stává se tak desátou soutěží letošního pohárového kalendáře.
Připomínáme posádkám, že do celkového hodnocení bude započteno pouze šest nejlepších výsledků.

Po roce zase zpět

Po roční odmlce se do termínového kalendáře Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky vrací vyškovská automobilová soutěž Admiral rally Vyškov, pořádaná Hanáckým rally klubem v AČR. Pro příznivce a fanoušky vyškovské rally je to jistě pozitivní informace.
XX. Admiral rally Vyškov se v roce 2012 uskuteční jako jednodenní automobilová soutěž, která je součástí Mistrovství České republiky v rally historických automobilů, Poháru České republiky v rally a Volný podnik - Pohár sponzora.
Rally se bude, tak jako v minulých ročnících, konat pod záštitou Ing. Michaela Hrbaty, náměstka ministra obrany.
Generálním sponzorem soutěže je firma Admiral Global Betting a.s se sídlem v Komořanech. XX. Admiral rally Vyškov proběhne ve dnech 7. září až 8. září 2012. Dne 7. září proběhnou seznamovací jízdy posádek, administrativní a technické přejímky. Vlastní soutěž proběhne v sobotu 8. září 2012.
Centrum soutěže bude, tak jako při minulých ročnících, situováno do areálu firmy European Data Project s.r.o. Komořany. Zde bude umístěno ředitelství soutěže, servisní areál a startovní a cílová rampa.
Organizační výbor připravil návrh koncepce trati a rychlostních zkoušek tak, aby vyhovovala spotovním řádům a současně co nejméně omezovala veřejnou dopravu.

Bezmála 76 km RZ

XX. Admiral rally Vyškov proběhne na tratích rychlostních zkoušek na komunikacích v okolí Vyškova. Jedná se o jednoetapovou soutěž, mající dvě sekce a tři rychlostní zkoušky, z nichž dvě se pojedou dvakrát a jedna třikrát. Celková délka rychlostních zkoušek je přibližně 76 km.
V současném období probíhají jednání pořadatele s funkcionáři Vojenských lesů a statků ČR, s.p. a starosty dotčených měst a obcí. Cílem těchto jednání je nejen získat souhlasná stanoviska s vedením tratí rychlostních zkoušek rally pořadatelem navrhovanými lokalitami, ale i se starosty domluvit spolupráci při organizačním zabezpečení průběhu rally. Kromě těchto jednání májí pořadatelé z Hanáckého rally klubu v AČR před sebou ještě řadu jednání s vlastníky komunikací a příslušnými správními úřady.
Pořadatelé dělají vše pro to, aby i letošní XX. Admiral rally Vyškov proběhla k všeobecné spokojenosti jak jezdců, tak i diváků.

Komentáře